Vizyon Sterilizasyon > Ev-Ofis Alanları
417b597005008331c96a94641d4d40b9c9bdd4305142cb7f4ec01e0211bd9330_n
245542_0005_ev-ofis-2
245542_0006_ev-ofis-1

Ev-Ofis Alanı Dezenfeksiyonu

Toplu ve bireysel çalışma ve yaşam alanlarında mikroorganizmaların yoğun oldukları ortamlar İNSAN sağlığını tehdit eder, bu da hijyenin ne kadar önemli olduğunu gösterir.

İnsan sağlığını olumsuz etkileyen faktörler gün geçtikçe artıyor; yanlış uygulamalar,  insan eliyle oluşturulan zararlı etmenler, yaşam ve çalışma alanlarında bulunan bakteri, mantar, virüs ve sporlar gibi zararlı mikroorganizmalar bizleri ve sevdiklerimizi hasta ediyor.

Çare ararken daha büyük yanılgılar yaşayabiliyoruz bunu engellemenin yolu bilinçlenerek ve doğru uygulamalar ile bu kayıpların önüne geçmektir.

Kişisel hijyen konusu çok önemli olmakla beraber işyeri hijyeni ile beraber uygulanmadığı sürece etkisini kaybetmekte yeteri kadar koruyucu olamamaktadır. 

Vizyon Sterilizasyon olarak; hem kişisel hijyen hem de  iş ve yaşam alanlarında günümüz şartlarında direnç kazanmış bakteri, virüs, küf, mantar kaynaklı hastalık ve kayıpları minimize edecek etkili ürün ve çözümlerimizle zararlı mikroorganizmaları hedef alarak sağlıklı yaşam alanları oluşturuyoruz.

Sürekli kapalı ortamlarda çalışan kişilerde, halsizlik, baş ağrısı, sersemlik hissi, bulantı, cilt kuruluğu, gözlerde batma, burunda tıkanıklık ya da akma gibi belirtiler veren ve Hasta Bina Sendromu olarak adlandırılan bir durum ortaya çıkmaktadır. Günümüzde özellikle ofis ve işletmelerde  binalar enerji tasarrufu sağlanması amacıyla hava sirkülasyonu en az olacak inşaa edilmekte, hava sirkülasyonu havalandırma sistemleri ile sağlanmaktadır. Ancak dış ortamla ilişkisi tamamen veya kısmen kesilmiş bu binalarda iç ortam kirliliği artmakta, çalışanlar çeşitli biyolojik ve kimyasal zararlılara maruz kalabilmektedir.

Halk arasında ‘’zatürre’’ olarak bilinen Lejyoner hastalığı bu durumun en çok yol açtığı hastalıklardan biri olup, havalandırma üniteleri ve klimalar vasıtasıyla Lejyonella bakterisi ile kirlenmiş ortak kullanım alanlarından bulaşmaktadır. 

İşte bu noktada; Vizyon Sterilizasyon Ortam Dezenfeksiyon İşleminin avantajları ortaya çıkmaktadır. İşletme risk analizi ve tespitine uygun yapılan sisleme uygulaması sonrası ortam havası ve tüm yüzeyler bakteri, mantar, spor, küf ve virüs gibi patojenlerden arındırılmaktadır. 

× Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim ?