Vizyon Sterilizasyon > Konaklama Alanları
1_0004_bedroom-with-stone-walls-comfortable-modern-hotel-6TBGZCP
245542_0002_konaklama-alanlari-1
2

Konaklama Alanları Dezenfeksiyonu

İnsanlar günlük yaşamın zorlayıcı koşulları altında, yılın birkaç haftasını her türlü problemden uzaklaşıp stres atabilecekleri bir tatil yaparak geçirmeyi istiyorlar.

Otellerde müşteri memnuniyeti sağlamak için ilk koşul ise hijyen uygulamalarıdır.
Hijyenik odalar, insanları, mikrop, mikroorganizma, mantar, kötü kokulardan koruyacak şekilde donatılmış, hava kalitesinin kontrol edildiği mikroorganizmaların büyümesine imkan vermeyen hijyenik ortamlardır.

Oteller, çoğu kansorejen ve sağlığa zararlı kimyasallar içeren deterjanlar ile temizlenmekte, antibakteriyel hale getirildiği zannedilmekte, istenmeyen kokular ile sigara içilen odalarda her müşteri gidişinde koku ile örtülmektedir. Bunlar pahalı ve kısa ömürlü yöntemlerdir.

Otellerdeki yatakları ve yastıkları hijyenik hale getirmeden, yastık kılıflarını ve çarşafları değiştirmekle, yataktaki ve yastıktaki bakteri, mantar ve mikropları ve doğal kokuları yok edemezsiniz.

Otelinizin, halıları, duvarları, eşyaları uzun süreli antibakteriyel hale gelir. Müşterileriniz halılarınıza basmaktan, eşyalarınıza dokunmaktan çekinmez.

Turistik konaklama hizmeti veren kuruluşların kısa dönemde konuklarının sağlığını korumaya ve dolayısıyla kuruluş imajını arttırmaya yönelik yaptıkları çalışmalar arasında en önemlisi, genel hijyen ve sanitasyona önem vermeleridir.

Özellikle gıda ve su kaynaklı kirlenmelerin önüne geçilebilmesi için, yöneticilerin veya bu konuda yetkili kişilerin gerekli kimyasal ve mikrobiyolojik analizleri düzenli olarak yaptırması ve düzenli olarak dezenfeksiyon yapmaları son derece önemli önemlidir.

Otellerimizdeki temiz hava dolaşımının en önemli parçası olan havalandırma kanal sistemleri ve klimalar dışarıya göre 5 kat daha fazla kirlilik muhafaza etmekte ve doğrudan doğruya İNSAN sağlığını tehdit etmektedir.

Bu hastalıklardan Lejyoner hastalığı, Coxsackie, Nezle (soğuk algınlığı), Grip, Verem, Bademcik iltihabı (streptekok anjini), Suçiçeği, Kızamık, Kızamıkçık, Kabakulak, Boğmaca, Difteri (kuş palazı), Menenjit’i sayabiliriz.

Bu nedenle havalandırma kanal ve ünitelerinin dezenfeksiyonu insan sağlığı için önemlidir.

Otellerin yapısal ve ünitelerin fiziki şartlarından kaynaklı temiz hava sistemlerinin bakımı ve temizliği zordur.

Oh hijyenDM ile havalandırma kanalları, üniteleri ve klimaların kolay ve zahmetsizce dezenfeksiyonunu sağlanır.

Malzemeyi okside etmeyen, kalıntı bırakmayan insan sağlığına dost içeriği olan Oh hijyenDM dezenfektan ürünümüz, patentli modern ekipmanlarımız ile havalandırma kanallarına 4-7 mikron damlacık çapında verilen kuru buhar şeklinde tatbik edilir. Uygulanan kuru buhar hava kanalları içerisinde ıslaklık yaratmaz.

Yapılan uygulama santrallerin, filtrelerin ve hava iletim sisteminin sair bölümlerine homojen dağılarak tüm sistemde bakterisidal , virüsidal, fungisidal ve sporisidal etki ile özel ve toplu kullanım alanlarında hijyenik ve sağlıklı hava ortamı yaratılır.

Ürün tüketim miktarı ve uygulama süresi yapılan fizibilite çalışması ile tespit edilir. Hava kanallarının hacim ve uzunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterir.

× Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim ?